5.0SMLJ70CA-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ70CA-TP
Datasheet:
5.0SMLJ70CA-TP
Description:
TVS DIODE 70V 113V DO214AB
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
Voltage - Breakdown (Min)
77.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
113V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
44.3A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)