5.0SMLJ58A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ58A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ58A-TP
Description:
TVS DIODE 58V 93.6V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
Zener
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
53.5A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)