5.0SMLJ54A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ54A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ54A-TP
Description:
TVS DIODE 54V 87.1V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Zener
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
60V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
87.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
54V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
57.5A