5.0SMLJ43A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ43A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ43A-TP
Description:
TVS DIODE 43V 69.4V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
72.1A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Zener
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V