5.0SMLJ20A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ20A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ20A-TP
Description:
TVS DIODE 20V 32.4V DO214AB
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min)
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
32.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
20V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
155A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)