5.0SMLJ17A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ17A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ17A-TP
Description:
TVS DIODE 17V 27.6V DO214AB
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
181A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Capacitance @ Frequency
Zener
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V