5.0SMLJ16A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ16A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ16A-TP
Description:
TVS DIODE 16V 26V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min)
17.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
26V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
16V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
193A