5.0SMLJ160CA-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ160CA-TP
Datasheet:
5.0SMLJ160CA-TP
Description:
TVS DIODE 160V 259V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
178V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
259V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
160V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
19.3A
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)