5.0SMLJ14A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ14A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ14A-TP
Description:
TVS DIODE 14V 23.2V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min)
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
14V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
216A