5.0SMLJ13A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ13A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ13A-TP
Description:
TVS DIODE 13V 21.5V DO214AB
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
233A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V