5.0SMLJ110A-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ110A-TP
Datasheet:
5.0SMLJ110A-TP
Description:
TVS DIODE 110V 177V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
177V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
110V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
28.3A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)