5.0SMLJ100CA-TP
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5.0SMLJ100CA-TP
Manufacture:
Micro Commercial Co
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
5.0SMLJ100CA-TP
Description:
TVS DIODE 100V 162V DO214AB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Capacitance @ Frequency
Type
Zener
Supplier Device Package
DO-214AB (SMC)
Series
Voltage - Breakdown (Min)
111V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
162V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
100V
Applications
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
30.9A