RSD-200D-48
DC DC Converters
Manufacturer No:
RSD-200D-48
Datasheet:
RSD-200D-48
Description:
DC/DC CONVERTER 48V 202W
In Stock
16 pcs On sales
Product Parameter
Series
RSD-200 (200W)
Voltage - Isolation
4000V
Efficiency
91%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
143V
Voltage - Input (Min)
67.2V
Current - Output (Max)
4.2A
Power (Watts)
202W
Size / Dimension
7.52" L x 3.39" W x 1.57" H (191.0mm x 86.0mm x 40.0mm)
Voltage - Output 1
48V