RSD-200C-24
DC DC Converters
Manufacturer No:
RSD-200C-24
Datasheet:
RSD-200C-24
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 202W
In Stock
20 pcs On sales
Current - Output (Max)
8.4A
Power (Watts)
202W
Size / Dimension
7.52" L x 3.39" W x 1.57" H (191.0mm x 86.0mm x 40.0mm)
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Type
Enclosed
Voltage - Output 3
Series
RSD-200 (200W)
Voltage - Isolation
4000V
Efficiency
91%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
62.4V
Voltage - Input (Min)
33.6V