RSD-150D-5
DC DC Converters
Manufacturer No:
RSD-150D-5
Datasheet:
RSD-150D-5
Description:
DC/DC CONVERTER 5V 150W
In Stock
17 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
150W
Size / Dimension
7.44" L x 3.03" W x 1.42" H (189.0mm x 77.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output 1
5V
Voltage - Output 2
Series
RSD-150 (150W)
Voltage - Isolation
4000V
Efficiency
90%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
143V
Voltage - Input (Min)
67.2V
Current - Output (Max)
30A