RSD-100C-24
DC DC Converters
Manufacturer No:
RSD-100C-24
Datasheet:
RSD-100C-24
Description:
DC/DC CONVERTER 24V 101W
In Stock
15 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
101W
Size / Dimension
6.34" L x 2.68" W x 1.42" H (161.0mm x 68.0mm x 36.0mm)
Voltage - Output 1
24V
Voltage - Output 2
Series
RSD-100 (100W)
Voltage - Isolation
4000V
Efficiency
91%
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
62.4V
Voltage - Input (Min)
33.6V
Current - Output (Max)
4.2A