LDH-45B-500W
LED Drivers
Manufacturer No:
LDH-45B-500W
Manufacture:
MEAN WELL USA Inc.
Datasheet:
LDH-45B-500W
Description:
LED DRVR CC BOOST 21-86V 500MA
In Stock
37 pcs On sales
Product Parameter
Power (Watts)
43W
Size / Dimension
2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (74.9mm x 53.1mm x 22.6mm)
Type
Constant Current
Voltage - Output
21 ~ 86V
Series
LDH-45
Number of Outputs
1
Dimming
Analog, PWM
Termination Style
Wire Leads
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Features
Remote On/Off, OVP, SCP
Voltage - Input (Max)
32VDC
Topology
Boost
Voltage - Input (Min)
18VDC
Approvals
CE
Current - Output (Max)
500mA
Efficiency
94%