LDH-45A-350W
LED Drivers
Manufacturer No:
LDH-45A-350W
Manufacture:
MEAN WELL USA Inc.
Datasheet:
LDH-45A-350W
Description:
LED DRVR CC BOOST 12-86V 350MA
In Stock
99 pcs On sales
Product Parameter
Ratings
Operating Temperature
-40°C ~ 70°C
Features
Remote On/Off, OVP, SCP
Voltage - Input (Max)
18VDC
Topology
Boost
Voltage - Input (Min)
9VDC
Approvals
CE
Current - Output (Max)
350mA
Efficiency
91%
Part Status
Active
Mounting Type
Chassis Mount
Power (Watts)
30W
Size / Dimension
2.95" L x 2.09" W x 0.89" H (74.9mm x 53.1mm x 22.6mm)
Type
Constant Current
Voltage - Output
12 ~ 86V