CXM-27-65-80-36-AB10-F3-5
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CXM-27-65-80-36-AB10-F3-5
Datasheet:
CXM-27-65-80-36-AB10-F3-5
Description:
LED COB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Current - Max
3.6A
Current - Test
1.8A
Color
White, Cool
Size / Dimension
31.50mm L x 31.50mm W
Height
1.37mm
Temperature - Test
85°C
Series
CXM-27 GEN2
CCT (K)
6500K 3-Step MacAdam Ellipse
Light Emitting Surface (LES)
26.42mm Dia
Features
Lumens/Watt @ Current - Test
140 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V