CXM-27-50-80-36-AB00-F2-3
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CXM-27-50-80-36-AB00-F2-3
Datasheet:
CXM-27-50-80-36-AB00-F2-3
Description:
LED COB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Color
White, Cool
Current - Test
1.8A
Height
1.37mm
Size / Dimension
27.89mm L x 27.89mm W
Series
CXM-27 GEN1
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
Light Emitting Surface (LES)
26.42mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
132 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
8310lm (Typ)
Current - Max
3.6A