CXM-27-50-80-36-AA00-F2-3
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CXM-27-50-80-36-AA00-F2-3
Datasheet:
CXM-27-50-80-36-AA00-F2-3
Description:
LED COB WHT 26.5MM 5000K 80CRI
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Lumens/Watt @ Current - Test
129 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
8103lm (7895lm ~ 8310lm)
Current - Max
2.7A
Color
White, Cool
Current - Test
1.8A
Height
1.37mm
Size / Dimension
31.50mm L x 31.50mm W
Series
CXM-27
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
5000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
26.50mm Dia