CXM-27-40-90-36-AB00-F2-3
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CXM-27-40-90-36-AB00-F2-3
Datasheet:
CXM-27-40-90-36-AB00-F2-3
Description:
LED COB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Color
White, Neutral
Current - Test
1.8A
Height
1.37mm
Size / Dimension
31.50mm L x 31.50mm W
Series
CXM-27
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
26.50mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
111 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
6990lm (Typ)
Current - Max
3.6A