CXM-27-40-80-36-AB10-F3-3
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CXM-27-40-80-36-AB10-F3-3
Datasheet:
CXM-27-40-80-36-AB10-F3-3
Series
CXM-27 GEN2
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
4000K 3-Step MacAdam Ellipse
Light Emitting Surface (LES)
26.42mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
138 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
36V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
8920lm (Typ)
Current - Max
3.6A
Color
White, Neutral
Current - Test
1.8A
Height
1.37mm
Size / Dimension
31.50mm L x 31.50mm W