CXM-27-30-90-36-AB00-F2-3
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CXM-27-30-90-36-AB00-F2-3
Manufacture:
Luminus Devices Inc.
Datasheet:
CXM-27-30-90-36-AB00-F2-3
Description:
LED COB
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
103 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
6470lm (Typ)
Part Status
Not For New Designs
Configuration
Square
Current - Max
3.6A
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Current - Test
1.8A
Height
1.37mm
Size / Dimension
31.50mm L x 31.50mm W
Series
CXM-27
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
26.50mm Dia