CXM-22-30-80-54-AC32-F4-3
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CXM-22-30-80-54-AC32-F4-3
Manufacture:
Luminus Devices Inc.
Datasheet:
CXM-22-30-80-54-AC32-F4-3
Description:
LED COB 3000K SQUARE
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Configuration
Square
Current - Max
2.4A
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Current - Test
1.1A
Height
1.37mm
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W
Series
Sensus™
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3000K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
140 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
51V