CHM-22-65-70-36-AC00-F2-5
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CHM-22-65-70-36-AC00-F2-5
Datasheet:
CHM-22-65-70-36-AC00-F2-5
Description:
LED COB CHM22 COOL WHITE SQUARE
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
6500K 5-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
70
Features
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
127 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
8560lm (Typ)
Current - Max
3.84A
Color
White, Cool
Current - Test
1.92A
Height
1.37mm
Size / Dimension
28.00mm L x 28.00mm W