CHM-22-35-80-36-AC00-F2-3
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CHM-22-35-80-36-AC00-F2-3
Datasheet:
CHM-22-35-80-36-AC00-F2-3
Description:
LED COB CHM22 WARM WHITE SQUARE
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
3500K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
80
Features
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Lumens/Watt @ Current - Test
115 lm/W
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
7730lm (Typ)
Current - Max
3.8A
Color
White, Warm
Current - Test
1.92A
Height
1.37mm
Size / Dimension
22.80mm L x 22.80mm W