CHM-22-27-90-36-AC00-F2-3
LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
Manufacturer No:
CHM-22-27-90-36-AC00-F2-3
Manufacture:
Luminus Devices Inc.
Datasheet:
CHM-22-27-90-36-AC00-F2-3
Description:
LED COB CHM22 WARM WHITE SQUARE
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Type
Chip On Board (COB)
Viewing Angle
120°
Color
White, Warm
Current - Test
1.92A
Height
1.37mm
Size / Dimension
22.80mm L x 22.80mm W
Series
CHM-22
Temperature - Test
85°C
CCT (K)
2700K 3-Step MacAdam Ellipse
CRI (Color Rendering Index)
90
Features
Light Emitting Surface (LES)
22.00mm Dia
Lens Type
Flat
Lumens/Watt @ Current - Test
82 lm/W
Packaging
Tray
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
35V
Wavelength
Flux @ Current/Temperature - Test
5520lm (Typ)
Part Status
Not For New Designs
Configuration
Square
Current - Max
3.8A