V30MLA0603NR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
V30MLA0603NR
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
V30MLA0603NR
Description:
VARISTOR 41.5V 30A 0603
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
46V
Energy
0.10J
Varistor Voltage (Min)
37V
Series
MLA
Varistor Voltage (Typ)
41.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
90pF @ 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Current - Surge
30A
Maximum AC Volts
25V
Maximum DC Volts
30V