V26MLA0603NR
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
V26MLA0603NR
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
V26MLA0603NR
Description:
VARISTOR 34.5V 30A 0603
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Maximum AC Volts
20V
Maximum DC Volts
26V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
38V
Energy
0.10J
Varistor Voltage (Min)
31V
Series
MLA
Varistor Voltage (Typ)
34.5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Capacitance @ Frequency
110pF @ 1MHz
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Current - Surge
30A