V18MLE0603A
TVS - Varistors, MOVs
Manufacturer No:
V18MLE0603A
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
V18MLE0603A
Description:
VARISTOR 25V 0603
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Varistor Voltage (Min)
22V
Varistor Voltage (Typ)
25V
Energy
Capacitance @ Frequency
125pF @ 1MHz
Series
MLE
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount, MLCV
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Maximum DC Volts
18V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Max)
28V