SPXV015.L
Electrical, Specialty Fuses
Manufacturer No:
SPXV015.L
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
Cartridge, Non-Standard
Datasheet:
SPXV015.L
Description:
FUSE CARTRIDGE 15A 1.5KVDC
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Applications
Solar (Photovoltaic)
Melting I²t
299
Mounting Type
Holder
Response Time
Package / Case
Cartridge, Non-Standard
Class
Size / Dimension
0.406" Dia x 3.333" W (10.31mm x 84.65mm)
Series
POWR-GARD® SPXV
DC Cold Resistance
0.0131 Ohms
Features
Voltage Rating - DC
1.5kV
Approvals
CE, UR
Current Rating (Amps)
15A