PSR030FS0100Z
Electrical, Specialty Fuses
Manufacturer No:
PSR030FS0100Z
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
Datasheet:
PSR030FS0100Z
Description:
POWR-SPEED SQB SIZE 30 FLUSH INC
In Stock
1 pcs On sales
Product Parameter
Response Time
Fast Blow
Package / Case
Class
Size / Dimension
1.969" L x 1.693" W x 1.929" H (50.00mm x 43.00mm x 49.00mm)
Series
POWR-SPEED® PSR
Voltage Rating - AC
700V
Features
Voltage Rating - DC
600V
Approvals
CCC, CE, cURus, UL
Current Rating (Amps)
100A
Fuse Type
Square
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C