JLLS100.V
Electrical, Specialty Fuses
Manufacturer No:
JLLS100.V
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Datasheet:
JLLS100.V
Description:
FUSE CRTRDGE 100A 600VAC/300VDC
In Stock
2 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
Size / Dimension
0.811" Dia x 1.642" L (20.60mm x 41.70mm)
Class
T
Voltage Rating - AC
600V
Series
POWR-GARD® JLLS
Voltage Rating - DC
300V
Features
Current Rating (Amps)
100A