5KP7.5CA-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP7.5CA-HRA
Datasheet:
5KP7.5CA-HRA
Description:
TVS DIODE 7.5V 12.9V P600
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
8.33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
12.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
7.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
395.3A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Company Profile
5KP7.5CA-HRA Relevant information
5KP7.0
5KP7.0
TVS DIODE 7V 12.6V P600
5KP7.0-B
5KP7.0-B
TVS DIODE 7V 12.6V P600
5KP7.0A
5KP7.0A
TVS DIODE 7V 12V P600