5KP6.5CA-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP6.5CA-HRA
Datasheet:
5KP6.5CA-HRA
Description:
TVS DIODE 6.5V 11.2V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
6.5V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
455.4A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Company Profile
5KP6.5CA-HRA Relevant information
5KP6.0
5KP6.0
TVS DIODE 6V 10.82V P600
5KP6.0-B
5KP6.0-B
TVS DIODE 6V 10.82V P600
5KP6.0A
5KP6.0A
TVS DIODE 6V 10.3V P600