5KP58A-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP58A-HRA
Datasheet:
5KP58A-HRA
Description:
TVS DIODE 58V 93.6V P600
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
93.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
58V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
54.5A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Zener
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
64.4V
Company Profile
5KP58A-HRA Relevant information
5KP5.0
5KP5.0
TVS DIODE 5V 9.66V P600
5KP5.0-B
5KP5.0-B
TVS DIODE 5V 9.66V P600