5KP51CA-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP51CA-HRA
Datasheet:
5KP51CA-HRA
Description:
TVS DIODE 51V 82.4V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
82.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
51V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
61.9A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Company Profile
5KP51CA-HRA Relevant information
5KP5.0
5KP5.0
TVS DIODE 5V 9.66V P600
5KP5.0-B
5KP5.0-B
TVS DIODE 5V 9.66V P600