5KP48A-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP48A-HRA
Datasheet:
5KP48A-HRA
Description:
TVS DIODE 48V 77.4V P600
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Breakdown (Min)
53.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
77.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
48V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
65.9A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Company Profile
5KP48A-HRA Relevant information
5KP40
5KP40
TVS DIODE 40V 67.73V P600
5KP40-B
5KP40-B
TVS DIODE 40V 67.73V P600