5KP43CA-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP43CA-HRA
Datasheet:
5KP43CA-HRA
Description:
TVS DIODE 43V 69.4V P600
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
47.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
69.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
43V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
73.5A
Company Profile
5KP43CA-HRA Relevant information
5KP40
5KP40
TVS DIODE 40V 67.73V P600
5KP40-B
5KP40-B
TVS DIODE 40V 67.73V P600