5KP36A-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP36A-HRA
Datasheet:
5KP36A-HRA
Description:
TVS DIODE 36V 58.1V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
87.8A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Breakdown (Min)
40V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
58.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
36V
Company Profile
5KP36A-HRA Relevant information
5KP30
5KP30
TVS DIODE 30V 50.82V P600
5KP30-B
5KP30-B
TVS DIODE 30V 50.82V P600