5KP30CA-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP30CA-HRA
Datasheet:
5KP30CA-HRA
Description:
TVS DIODE 30V 48.4V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Voltage - Breakdown (Min)
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
30V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
105.4A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
1
Company Profile
5KP30CA-HRA Relevant information
5KP30
5KP30
TVS DIODE 30V 50.82V P600
5KP30-B
5KP30-B
TVS DIODE 30V 50.82V P600