5KP22A-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP22A-HRA
Datasheet:
5KP22A-HRA
Description:
TVS DIODE 22V 35.5V P600
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
22V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
143.7A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Breakdown (Min)
24V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
35.5V
Company Profile
5KP22A-HRA Relevant information
5KP20
5KP20
TVS DIODE 20V 34.02V P600
5KP20-B
5KP20-B
TVS DIODE 20V 34.02V P600