5KP17A-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP17A-HRA
Datasheet:
5KP17A-HRA
Description:
TVS DIODE 17V 27.6V P600
Zener
Unidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
184.8A
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Company Profile
5KP17A-HRA Relevant information
5KP10
5KP10
TVS DIODE 10V 17.85V P600
5KP10-B
5KP10-B
TVS DIODE 10V 17.85V P600