5KP15CA-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP15CA-HRA
Manufacture:
Littelfuse Inc.
Package:
P600, Axial
Datasheet:
5KP15CA-HRA
Description:
TVS DIODE 15V 24.4V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Package / Case
P600, Axial
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Supplier Device Package
P600
Series
5KP-HRA
Voltage - Breakdown (Min)
16.7V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
24.4V
Part Status
Active
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
15V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
209A
Company Profile
5KP15CA-HRA Relevant information
5KP10
5KP10
TVS DIODE 10V 17.85V P600
5KP10-B
5KP10-B
TVS DIODE 10V 17.85V P600