5KP13A-HRA
TVS - Diodes
Manufacturer No:
5KP13A-HRA
Datasheet:
5KP13A-HRA
Description:
TVS DIODE 13V 21.5V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power - Peak Pulse
5000W (5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TA)
Voltage - Breakdown (Min)
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
13V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
237.2A
Company Profile
5KP13A-HRA Relevant information
5KP10
5KP10
TVS DIODE 10V 17.85V P600
5KP10-B
5KP10-B
TVS DIODE 10V 17.85V P600