30KPA71C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA71C
Datasheet:
30KPA71C
Description:
TVS DIODE 71V 117.08V P600
In Stock
0 pcs On sales
Product Parameter
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
74.94V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
117.08V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
71V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
271.7A
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)