30KPA70C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA70C
Datasheet:
30KPA70C
Description:
TVS DIODE 70V 114.45V P600
Voltage - Breakdown (Min)
73.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
114.45V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
70V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
278A
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)