30KPA66C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA66C
Datasheet:
30KPA66C
Description:
TVS DIODE 66V 112.35V P600
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
69.65V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
112.35V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
66V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
283.2A
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)