30KPA64C
TVS - Diodes
Manufacturer No:
30KPA64C
Datasheet:
30KPA64C
Description:
TVS DIODE 64V 109.2V P600
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power Line Protection
No
Bidirectional Channels
Voltage - Breakdown (Min)
67.57V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
109.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
64V
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
291.3A
Power - Peak Pulse
30000W (30kW)